• +48 888797929
  • monikafestival2024@gmail.com

1. Uczestnictwo w Warsztatach woklanych zespołowych i solowch i / lub Eliminacjach Wokalnych jest możliwe w siedmiu poniższych Wariantach*:






Śpiewanie bez Granic (Sang over Grenser) jest innowacyjną ideą non-profit dążącą do integracji artystycznej solistów scen operowych wraz z amatorami kochającymi śpiew. Projekt rozwija się z roku na rok, co skutkuje coraz to większym zainteresowaniem wśród solistów oraz uczestników warsztatów, a także wzrastającą liczbą koncertów. Choć z założenia miał on integrować środowisko norweskie wraz ze środowiskiem polskim, to idea ta rozwinęła się na tyle, że do tej pory wydarzeniach przez nas organizowanych wzięli udział artyści z Niemiec, Włoch, Danii, Ukrainy, Meksyku, Polski, Serbii, USA, Izraela, Meksyku, RPA, Chin, Indii, Norwegii itd. Naszym głównym celem jest jednoczenie profesjonalnych artystów światowych scen operowych z amatorami by udowodnić, że każdy kto kocha muzykę i śpiew, może ją tworzyć bez względu na narodowość, język czy wykształcenie.

Wydarzenie jest wartościowe z perspektywy wartości takich jak promowanie idei integracji i współpracy międzynarodowej, promowania muzyki polskiej wśród osób pochodzących z innych krajów, promowania Krzeszowic i okolic na arenie międzynarodowej. Ponadto, wielką i ważną wartością jest uczczenie dorobku artystycznego prof. Moniki Swarowskiej – Walawskiej która to na swojej artystycznej drodze kierowała się podobnymi wartościami jak nasz projekt – była otwarta dla wszystkich i każdemu pomagała w jego rozwoju wokalnym. Kolejnym ważnym aspektem jest wzbogacenie oferty kulturalnej Krzeszowic i Małopolski – dążenie do stworzenie wielkiego, rozpoznawalnego na arenie międzynarodowej festiwalu. Warsztaty są również idealną opcją dla seniorów – wspomagają ich aktywizację społeczną jak i po prostu – pozwalają spełniać marzenia o śpiewie na scenie wraz artystami operowych scen. Wydarzenie pozwoli na odkrywanie i szlifowanie talentów wokalnych.


Ponadto, w Śpiewaniu bez Granic miejsce znajdzie dla siebie każdy, kto kocha śpiew całym sercem – bez względu na to, czy kiedykolwiek uczył się śpiewu, czy kiedykolwiek śpiewał w jakimś zespole wokalnym czy chórze, czy jest studentem śpiewu czy dojrzałym, posiadającym wizję na swoją życiową ścieżkę artystą lub jeszcze jej poszukującym. Efektem, są niesamowite wydarzenia muzyczne skupiające profesjonalnych śpiewaków operowych, na co dzień śpiewających na scenach całego świata - z np. osobami dopiero próbującymi swoich sił w śpiewaniu, czy też traktujących muzykę jako pasję, odskocznię od codziennego życia, dającą wiele radości i nowych doświadczeń

Warto nadmienić również o innych inicjatywach Stowarzyszenia, jak np. koncertach VIVA POLONIA. VIVA POLONIA to trasa koncertowa zainaugurowana jesienią 2019 roku w Krakowie. Podczas koncertów promowana jest polska muzyka patriotyczna a także dzieła polskich i norweskich kompozytorów takich jak: Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski, Edvard Grieg czy Ola Gjeilo. o tej pory odbyło się 15 koncertów VIVA POLONIA - w najpiękniejszych miejscach Małopolski i Norwegii. Tegoroczne koncerty odbyły się we współpracy partnerskiej z Urzedem Marszałkowskim - Małopolski.